فیلم هایی با موضوع کارآفرینی

فیلم ها یکی از بهترین پلتفرم ها برای یادگیری و دریافت نکات مثبت هستند . در سینمای دنیا فیلم های زیادی در موضوعات انگیزشی و کارآفرینی ساخته شده اند که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

بدون شک در کنار سایر منابع ، مثل کتاب ، دوره های آموزشی ، روزنامه ، مجله و … فیلم ها میتواند یکی از منابع آموزشی رایگان باشد که علاوه بر سرگرمی میتواند سطح دانش و تفکر شما را ارتقا بخشد.

در این نوشته فیلم هایی با موضوع کارآفرینی را معرفی خواهیم کرد.

1.استیو جابز

استیو جابز از موسسان بزرگ شرکت اپل و از اسطوره های کارآفرینی و دنیای فناوری است . سرگذشت زندگی استیوجابز میتواند برای هر شخصی الهام بخش باشد.

فیلم استیو جابز در سال 2015 منتشر شد . این فیلم در ژانر بیوگرافی ، درام ساخته شده و زندگی استیو جابز را به نمایش گذاشته است.

فیلم نامه این فیلم ، از روی کتاب زندگی استیو جابز نوشته شده است و دیدن آن خالی از لطف نیست.

شبکه‌ی اجتماعی

فیلم The social network  یا شبکه اجتماعی فیلمی است که درباره پیداش فیسبوک صحبت شده است. زمانی که این فیلم منتشر شد توانست فروش زیادی داشته باشد و شاید بتوان گفت دلیل آن موضوع فیلم ، یعنی فیسبوک و پیدایش آن بود.

این فیلم به مخاطبان نشان میدهد که چگونه با انعطاف پذیری و سماجت یک استارت آپ را راه اندازی کنند و به موفقیت برسند.

3.Glengarry Glen Ross

این فیلم درباره بازار املاک در شیکاگو است و توانسته است جایزه پولیتزر را به خود اختصاص دهد.در این فیلم خشونت ها و بی رحمی های دنیای تجارت را به نمایش میگذارد و میتواند یکی از بهترین فیلم ها در زمینه کارآفرینی باشد.

4.فیلم جوی 2015

داستان این فیلم درباره یک زن خانه دار است که توانسته است به یک کارآفرین میلیونر تبدیل شود . این فیلم از نظر کارگردانی مشکلاتی دارد که گاهی ممکن است کاربران را به خود جذب نکند اما داستان این فیلم و واقعی بودن آن میتواند دلیل خوبی برای ادامه تماشای آن باشد.

5.در جستجوی خوشبختی

این فیلم زندگی واقعی کریس گاردنر را به تصویر میکشد. کریس گاردنر مخترع و کارآفرین آمریکایی است که این فیلم به داستان زندگی اون اختصاص داده شه است .

کریس گاردنر ، پسری سیاه پوست ، خرده فروش اسکنر های پزشکی است که در طول زندگی خود مشکلات زیادی دارد و با سختی های زیادی مواجه میشود.

بیشتر بخوانید : دیجیتال مارکتینگ چیست

سخن پایانی

در این نوشته به معرفی 5 فیلم در حوزه کارآفرینی اشاره کردیم ، بدون شک فیلم های دیگری در این حوزه وجود دارند که میتواند برای هر کارآفرین و کسب و کاری الهام بخش باشد.

تجربه شما چیست ؟ شما چه فیلم هایی را در این زمینه مشاهده کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *